KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406159
nr 1640 6159
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 38x50 cm, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:04:18
1.000 kr
1.600 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)